Hoppa till sidans innehåll

Minimasters 2016-2017

15 JAN 2017 21:48
Klubbmästerskapet genomfördes strax före Jul. Se aktuell ställning i Minimasters serien och vilka tävlingar som återstår
  • Uppdaterad: 15 JAN 2017 22:10

Regler

Maximalt 3 MM tävlingar räknas i poängsammandraget - 3 bästa.

Plus 3 bästa SM tävlingar.

Plus Karlskrona USM (dubbel poäng).

Plus klubbmastärskap (dubbel poäng).

Äldre ungdom  - pojkar 02-03

Namn

Född år

poäng

SM1

MM1

SM2

StE1

SM3

StE2

MM2

KM

SM4

StE3

MM3

SM5

MM4

USM

1. David Kutti

03

161

11/17

1/24

10/32

5/13

2/14

3/8

1/24

1/48

 

 

 

 

 

 

2. Flynn Boersma T

03

46

 

2/20

36/6

 

 

 

2/20

 

 

 

 

 

 

 

3. Sebastian Wretenberg

03

18

 

3/18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Pelle Wickbom

02

18

 

 

 

 

 

 

3/18

 

 

 

 

 

 

 

3. Lukas Thorin

02

18

 

3/18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Olle Gunnarsson

02

11

25/3

 

34/8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yngre ungdom -  flickor 04-05

Namn

Född år

poäng

SM1

MM1

SM2

StE1

SM3

StE2

MM2

KM

SM4

StE3

MM3

SM5

MM4

USM

1. Lovisa Svedskog

04

88

8/2

1/24

3/2

3/6

5/1

1/8

 

1/48

 

 

 

 

 

 

Yngre ungdom -  pojkar 04-05

Namn

Född år

poäng

SM1

MM1

SM2

StE1

SM3

StE2

MM2

KM

SM4

StE3

MM3

SM5

MM4

USM

1. Pontus Seiko

04

120

3/13

1/24

14/3

10/21

6/14

 

 

1/48

 

 

 

 

 

 

2. Herman Maxe

05

97

 

3/18

16/2

 

 

17/13

1/24

2/40

 

 

 

 

 

 

3. Anton Asklöf

04

56

 

3/18

 

 

 

 

 

3/36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Elliot Lönnström

05

20

 

2/20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Nils Granberg

04

14

 

5/14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miniorer 06-

Namn

Född år

poäng

MM1

StE1

StE2

MM2

KM

StE3

MM3

MM4

1. Dante Wigren

07

107

1/24

 

5/11

1/24

1/48

 

 

 

2. Filip Zimmerman

08

93

2/20

4/13

 

2/20

2/40

 

 

 

3. Oscar Seiko

07

77

3/18

12/5

 

3/18

3/36

 

 

 

4. Mathilde Wirf

07

56

3/18

 

 

7/10

5/28

 

 

 

5. Rafael Theveny

08

48

 

 

 

6/12

3/36

 

 

 

6. Anton Juntii

07

38

 

 

 

5/14

6/24

 

 

 

7. Oliver Frost

07

18

 

 

 

3/18

 

 

 

 

 

Äldre ungdom – Yngre ungdom

Höst termin

Vårtermin

1. Uppsala masters                  2016-09-17

  1. Kungsbacka masters                              2017-01-21

2. Minimasters 1                     2016-10-01

  1. St.Eriks cup   3                   2017-02-11

3. Örebro Masters                   2016-10-15

  1. Minimasters  3                       2017-03-04

4. St.Eriks cup  1                     2016-10-22

  1. Malmö masters                      2017-04-08

5. Höganäs masters                 2016-11-12

  1. Minimasters 4                              2017-04-29

6. St.Eriks cup  2                                     2016-11-19

  1. Karlskrona USM                2017-05-20

7. Minimasters 2                     2016-12-03

 

8. Klubbmasterskap                2016-12-17

 

Miniorer

Höst termin

Vårtermin

1. Minimasters 1                     2016-10-01

  1. St.Eriks cup   3                   2017-02-11

2. St.Eriks cup  1                     2016-10-22

  1. Minimasters  3                       2017-03-04

3. St.Eriks cup  2                                     2016-11-19

      3.   Minimasters 4                              2017-04-29

4. Minimasters 2                     2016-12-03

 

5. Klubbmasterskap                2016-12-17

 

Skribent: Mariusz Zimmerman
Epost: This is a mailto link

  

 

Hörntanden

Advokatbyrån Robson

 



 

Postadress:
Wadköpings FF - Fäktning
Höglund, Södermalmsallén 36A
70225 Örebro

Besöksadress:
Olaus Petriskolan 7-9, Nygatan 57
70211 Örebro

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

Instagram