Hoppa till sidans innehåll
Foto: Vesa Kutti

Minimasters 2017-2018


Minimasters är klubbens egna poängsammanställning över de yngre fäktarnas resultat över säsongen.

Poängen baseras på följande:

Maximalt 4 EC tävlingar räknas i poängsammandraget - 4 bästa

Plus: 5 bästa (ungdom), 3 bästa (ÄMin +YMin), SM tävlingar

Plus: Karlskrona USM (dubbel poäng) - ungdom

Plus: Klubbmästerskap (dubbel poäng) – alla klasser

 

Tävlingar Ungdom

Hösttermin

 

Vårtermin

 

Uppsala masters

2017-09-17

Kungsbacka masters

2018-02-03

St.Erikscupen  1

2017-09-23

St.Erikscupen   3

2018-02-10

Örebro Masters

2017-10-07

St.Erikscupen   4

2018-03-17

St.Erikscupen  2

2017-11-04

St.Erikscupen   5

2018-04-07

Höganäs masters

2017-11-11

Malmö masters

2018-04-14

Klubbmästerskap

2017-12-16

Karlskrona USM

2018-05-19

 

Tävlingar Miniorer

Hösttermin

 

Vårtermin

 

Engelbrektscupen 1

2017-09-09

Engelbrektscupen 3

2018-01-20

St.Erikscupen  1

2017-09-23

St.Erikscupen   3

2018-02-10

Engelbrektscupen 2

2017-11-25

Engelbrektscupen 4

2018-03-03

St.Erikscupen  2

2017-11-04

St.Erikscupen   4

2018-03-17

Klubbmästerskap

2017-12-16

St.Erikscupen   5

2018-04-07

 

 

Engelbrektscupen 5

2018-05-05

 

Ungdom - pojkar 03-04

Namn

Född 

poäng

SM1

StE1

SM2

StE2

SM3

KM

SM4

StE3

StE4

StE5

SM5

USM

1. David Kutti

03

348

7/28

1/29

3/35

2/25

2/27

1/48

3/48

1/28

1/27

 

1/38

5/122

2. Pontus Seiko 

03

271

12/23

6/24

29/9

8/19

 

2/40

 

5/24

3/25

9/10

20/19

8/116

3. Erik Hjalmarsson

04

80

 

 

37/2

 

 

3/36

 

 

 

 

 

45/42

4. Flynn Boersma T

04

24

32/3

 

32/6

 

 

 

 

14/15

 

 

 

 

 

Ungdom - flickor 03-04

Namn

Född 

poäng

SM1

StE1

SM2

StE2

SM3

KM

SM4

StE3

StE4

StE5

SM5

USM

1. Lovisa Svedskog

04

131

5/10

8/5

8/13

2/7

8/4

1/48

15/10

5/6

8/7

6/7

11/11

15/32

 

Äldre Miniorer - pojkar 05-06

Namn

Född 

poäng

EC1

StE1

StE2

EC2

KM

EC3

StE3

EC4

StE4

StE5

EC5

1. Herman Maxe

05

232

1/24

1/27

13/19

1/24

1/48

1/24

3/28

1/24

3/33

5/25

 

2. Nils Granberg

05

137

2/20

21/6

 

2/20

2/40

3/18

 

2/20

29/6

23/7

 

3. Oliver Hernandez

06

79

3/18

 

 

 

3/36

2/20

 

 

 

25/5

 

4. Ture Zittra

06

18

 

 

 

3/18

 

 

 

 

 

 

 

5. Anton Juntii

06

18

3/18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Äldre Miniorer - pojkar/flickor 07

Namn

Född 

poäng

EC1

StE1

StE2

EC2

KM

EC3

StE3

EC4

StE4

StE5

EC5

1. Filip Zimmerman

08

204

2/20

4/18

8/16

2/20

1/48

1/24

12/18

2/20

3/26

1/24

1/24

2. Dante Wigren

07

199

1/24

6/16

3/21

1/24

2/40

2/20

4/26

1/24

9/20

8/17

2/20

3. Oscar Seiko

07

125

 

20/2

20/4

 

3/36

3/18

18/12

3/18

11/18

20/5

3/18

4. Neo Wigren

09

115

3/18

 

 

5/14

5/28

5/14

21/9

3/18

15/14

 

5/14

5. Mathilde Wirf

08

73

 

 

 

 

3/36

 

 

6/13

 

 

1/24

6. Rasmus Sehlin

09

52

 

 

 

6/13

 

6/13

 

5/14

 

 

7/12

7. Rafael Theveny

08

18

 

 

 

3/18

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 25 SEP 2018 22:22 Skribent: Michael Höglund
E-post: This is a mailto link

  

 

Hörntanden

Advokatbyrån Robson

 



 

Postadress:
Wadköpings FF - Fäktning
Höglund, Södermalmsallén 36A
70225 Örebro

Besöksadress:
Olaus Petriskolan 7-9, Nygatan 57
70211 Örebro

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

Instagram